REKLAMA
Znaleziono 2237 wyników
Budowa obwodnicy podkrakowskiego Zabierzowa rozpoczętaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa obwodnicy podkrakowskiego Zabierzowa rozpoczęta
Ruszyły prace związane z budową obwodnicy Zabierzowa w powiecie krakowskim. Na początek - przygotowanie terenu, w tym m.in. rozbiórka budynków i rozpoznanie saperskie, a także przygotowanie dróg technologicznych. Nowa droga powstanie w ciągu drogi krajowej nr 79. Za realizację kontraktu o wartości prawie 676 mln zł odpowiada firma Budimex.
Na trasie z Wrocławia do Opola wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy Oława Zachodniaartykuł
Pokaż artykuł
Na trasie z Wrocławia do Opola wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy Oława Zachodnia
Pociągi zatrzymają się na dodatkowym przystanku w Oławie. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” nowy przystanek Oława Zachodnia za dwa lata zwiększy dostęp do kolei. Podpisano umowę za ponad 9 mln zł netto na projekt i budowę nowego przystanku na trasie z Wrocławia przez Oławę w kierunku Opola.
Kolejne polskie firmy zainwestują w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne polskie firmy zainwestują w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Krakowski Park Technologiczny wydał przedsiębiorcom z Małopolski kolejne decyzje o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Umożliwi im to skorzystanie ze zwolnień podatkowych i dynamiczny rozwój ich działalności. Ze wsparcia skorzystają firmy: IPS Europe sp. z o.o., BIG+, Hardtop Centrum Odlewnictwa, TEMARD Piekarnia ze Smakiem i POLMARK sp. z o.o. sp.k. Łącznie, tych pięć firm planuje zainwestować ponad 53 miliony złotych w zwiększenie zdolności produkcyjnych, modernizację zakładów i rozwój technologiczny.
Grupa AB uruchomiła farmę fotowoltaiczną pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Grupa AB uruchomiła farmę fotowoltaiczną pod Wrocławiem
Grupa AB - największy dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE - zrealizował kolejną inwestycję w aglomeracji wrocławskiej. Spółka uruchomiła w Magnicach (gmina Kobierzyce, powiat wrocławski) farmę fotowoltaiczną, która zajmuje obszar 10.000 metrów kwadratowych i ma generować rocznie około 760 MWh energii elektrycznej. To tyle, ile statystycznie zużywa 380 przeciętnych gospodarstw domowych w Polsce.
Nowy najemca i nowe miejsca pracy w MLP Czeladźartykuł
Pokaż artykuł
Nowy najemca i nowe miejsca pracy w MLP Czeladź
Firma specjalizująca się w sektorze logistycznym, świadcząca usługi magazynowania towarów oraz transportu, wynajęła łącznie ponad 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Czeladź. W zawarciu transakcji pośredniczyła firma doradcza Rock Estate.
POLREGIO otwiera specjalistyczne zaplecze techniczne w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
POLREGIO otwiera specjalistyczne zaplecze techniczne w Olsztynie
Centrum serwisowe będzie miejscem przeglądów i napraw spalinowych pojazdów kolejowych od poziomu P3 do P5. Inwestycja wpisuje się w nową strategię spółki, której celem jest rozwój własnych kompetencji technicznych oraz rozszerzenie profilu działalności. Nowa lokalizacja POLREGIO w województwie warmińsko-mazurskim jest efektem współpracy z PKP S.A., a także spółką PKP CargoTabor.
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]
Dolny Śląsk wyrasta na prawdziwy "Kolejowy Raj". Trwają prace nad przywróceniem ruchu pasażerskiego na kolejnych zamkniętych trasach w tej części Polski. Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318. Samorząd Województwa Dolnośląskiego daje nowe życie Kolei Sowiogórskiej. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
Metro pod zabytkami w Krakowie: jak pogodzić rozwój miasta z jego historią? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Metro pod zabytkami w Krakowie: jak pogodzić rozwój miasta z jego historią? [FILM]
Kraków przygotowuje się do jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w swojej historii. Jak budować metro w mieście o wyjątkowo cennym dziedzictwie – o tym rozmawiano podczas konferencji „Drążąc w historii. Systemy metra w miastach UNESCO”, zorganizowanej przez miasto. W wydarzeniu udział wzięli eksperci z Mediolanu, Salonik, Wiednia i Pragi, którzy podzielili się doświadczeniami z budowy i rozwoju metra w historycznych przestrzeniach.
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląsku
Początek grudnia to w KGHM święto górniczych tradycji. W tym roku w trakcie obchodów pojawiła się wyjątkowa atrakcja: wyznaczenie lokalizacji szybu Gaworzyce. Przywilej wyznaczenia symbolicznego miejsca szybu przypadł Zbigniewowi Bryi, Wiceprezesowi Zarządu KGHM ds. Rozwoju, którego pracownicy będą nadzorować prace projektowe i wykonawstwo tego, jak i pozostałych szybów. Gest ten oznacza nie tylko początek robót – to ważny moment w realizacji ambitnego programu inwestycyjnego Polskiej Miedzi. Szyb Gaworzyce będzie funkcjonował w ramach Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice.
Pionierzy ze SPECTO. Fundacja oświatowa zbudowała w Poznaniu publiczną szkołęartykuł
Pokaż artykuł
Pionierzy ze SPECTO. Fundacja oświatowa zbudowała w Poznaniu publiczną szkołę
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona, profesjonalna sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Publicznej Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.
Światowy gigant stawia na aglomerację wrocławską i Przemysł 4.0!artykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant stawia na aglomerację wrocławską i Przemysł 4.0!
Kolejny światowy gigant stawia na swój rozwój w aglomeracji wrocławskiej. Tym razem jest to niemiecki koncern Bosch, który stale rozbudowuje swoją fabrykę ulokowaną w Mirkowie (gmina Długołęka), zlokalizowaną tuz przy granicy z Wrocławiem.
W Małopolsce powstała jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Małopolsce powstała jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
W małopolskiej gminie Rzezawa powstała jedna z 10 największych wielkopowierzchniowych farm słonecznych w Polsce. 6 września jej uruchomienie zainaugurowała ALSEVA, która jako jedyna w Polsce firma całkowicie samodzielnie projektuje, buduje, utrzymuje, serwisuje i wytwarza pochodzącą z różnych źródeł zieloną energię. Farma fotowoltaiczna „Rzezawa 60” dysponuje mocą ponad 60 MW i może wyprodukować energię zaspokajającą roczne zapotrzebowanie 80-tysięcznego miasta.
Grupa WB uruchomi w Skarżysku-Kamiennej centrum produkcyjne dronówartykuł
Pokaż artykuł
Grupa WB uruchomi w Skarżysku-Kamiennej centrum produkcyjne dronów
W Skarżysku-Kamiennej powstaje centrum produkcyjne dronów (struktur platform lotniczych dla bezpilotowców). Inwestorem jest Grupa WB. Produkcja ma ruszyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
Action w październiku wprowadza do swojego polskiego portfolio trzy kolejne sklepy w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Action w październiku wprowadza do swojego polskiego portfolio trzy kolejne sklepy w województwie śląskim
Międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych Action w październiku wprowadza do swojego polskiego portfolio trzy kolejne sklepy w województwie śląskim, tym razem stawiając na Mikołów, Czechowice-Dziedzice i Czeladź. Ten miesiąc jest dla marki wyjątkowy również ze względu na przypadającą 5 rocznicę rozpoczęcia działalności w Polsce. Action zapowiada dalszy dynamiczny rozwój, zwiększanie sprzedaży i miejsc pracy.
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie artykuł
Pokaż artykuł
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie
Już w najbliższy wtorek, 29 listopada w podtoruńskim Ostaszewie nastąpi uroczysta inauguracja zakładu produkcyjnego MOD21. Tym samym Grupa ERBUD uruchamia nowy segment działalności o potencjale sprzedażowym liczonym w setkach milionów złotych.
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego. Uruchomiono właśnie serce nowego zakładu, czyli tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jest to aktualnie największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce.
Zakład Stellantis w Tychach rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger – Europejskiego Samochodu Roku 2023artykuł
Pokaż artykuł
Zakład Stellantis w Tychach rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger – Europejskiego Samochodu Roku 2023
31 stycznia, krótko po przyznaniu nowemu Jeepowi Avenger tytułu Europejskiego Samochodu Roku – European Car of the Year 2023, w zakładzie Stellantis w Tychach rozpoczęto regularną produkcję tego modelu.
Fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera będzie w pełni zdigitalizowana [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera będzie w pełni zdigitalizowana [FILMY]
Zastosowanie standardów Geely w fabryce, w której będą powstawać polskie samochody elektryczne marki Izera, pozwoli na wprowadzenie kontroli jakości na każdym etapie powstawania pojazdu. Inteligentna produkcja oparta na 5G, internecie rzeczy oraz big data zagwarantuje, że każdy produkt końcowy będzie równie doskonały.
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienie
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Dębicy w województwie podkarpackim. Obchodząca w tym roku 85-lecie istnienia Firma Oponiarska Dębica SA rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki zlokalizowanej w tym blisko 43-tysięcznym mieście w południowo-wschodniej części Polski.
Ponad 1000 miejsc pracy! BSH wybuduje wielką fabrykę pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1000 miejsc pracy! BSH wybuduje wielką fabrykę pod Rzeszowem
Grupa BSH Home Appliances, wiodący producent sprzętu gospodarstwa domowego w Europie, wzmacnia swoją działalność w Polsce. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych, zbuduje dla firmy nową, większą fabrykę, do której zostanie przeniesiona produkcja małych urządzeń gospodarstwa domowego z obecnej lokalizacji. Nowy zakład powstanie w Rudnej Wielkiej (gmina Świlcza, powiat rzeszowski) pod Rzeszowem. Całkowita wartość tego projektu wyniesie w nadchodzących latach niemal 600 milionów złotych. Zakończenie budowy jest zaplanowane na połowę 2026 roku.
REKLAMA